המדריך להולך הרגל בתל אביב / דנית גולד

הולך רגל יקר.
בעידן הנוכחי – עידן של זילות ברגלי האדם, עידן שבו מוטציות ממונעות גוזלות את תפקידם הראשוני והבלתי אמצעי של רגלינו, אני מוקירה כי למרות זאת – בחרת לממש את זכות ההליכה. מתוך הערכה ודאגה, ניסחתי את המדריך להולך הרגל בתל אביב, בכדי לשמור על ביטחונך ושפיותך:
1. הקשב לרמזור. לרמזור אינטרס שתחיה כדי שתמשיך לשלם ארנונה, כדי שהוא ימשיך לחיות. אל תכעס על רמזורים שסובלים מפיצול אישיות, הנותנים לך ולמכוניות הפונות ימינה זכות קדימה כאחד. זה לא אישי.
2. דע את זכויותיך. בד בבד, אל תחטוף אותן. בעיקר לא בכביש. כמו לג'ונגל – לכביש חוקים משלו. אך בניגוד לג'ונגל, בכביש – לא תמיד החזק שורד (או אולי שכן?).
3. אם אתה הולך – לך. אל תאט באמצע. אל תפזול לנייד. אל תדפוק שווארמה תוך כדי הליכה. צ'יזבטים של העיר מספרים כי האטה תמימה של הולך רגל אנונימי ברחוב בן יהודה גרמה לתאונת הולכי רגל מזוויעה ברחוב אבן גבירול.
4. אני יודעת, הרומנטיקה נעלמת אחרי שגונבים לך אופניים בעיר. למרות שאלותך הקיומיות, היפות כשלעצמן, אין זה יחזיר את הגלגל לאחור. אל תתייאש. זכור כי גורל גנבי אופניים משול לגורל סוחרי סמים באינדונזיה – יום אחד גם להם יחתכו.
5. השתמש ברגליך בתבונה. אל תתעייף מהר מדי, אל תוותר לעצמך. אל תעלה על אוטובוס תועה, אל תמצא את עצמך עירום, חסר אונים וצמא, בצומת הגדול של שוק הכרמל.
6. זכור – לרגליים שלך יש כוח גדול הרבה יותר מגלגלים ממונעים או לא ממונעים.
7. מחקרים דיסטופיים של בתי קפה טוענים, כי בשנת 2039 רגלינו יתנוונו אבולוציונית. הסכנה כי עמוד השדרה יתעוות וזנב יופיע קרובה מתמיד. דאג לחזק את שרירי הרגליים בעזרת כמה תרגילים אירוביים על מנת לסכל את האפשרות הנ"ל.
8. הימנע מתיאוריות קונספירציה. כל חברות הקורקינטים החשמליים אינן תחת אותו התאגיד, שבמקרה מוכר כדורים נגד דיכאון. עצלות היא מחלה מוכרת ועתיקת יומין. שמות רבים לה – "יעילות", "מהירות" ו-"חיסכון". הכול שקרים.
9. זכור כי זיכרון רוכבי האופניים החשמליים הוא סובייקטיבי. כאשר הם מוצאים פרצה, לפתע הם שוכחים כי הם ממונעים. לעיתים הם נזכרים באורח פלא. טרנספורמציות חדות ולא צפויות יכולות לתקוף את הולך הרגל הממוצע.
10. זכור – במקום בו הטיפוגרפיה לרעתך – כוח הרצון לטובתך.
11. נעלי ספורט לעולם לא ייעלמו מהאופנה. יום אחד אנשים עוד יזדקקו להם.
12. זכור – אתה חופשי. אתה לא תלוי במקום חניה. אתה לא מחויב לסוללה חשמלית. אתה לא נתון לחסדי היצרנים. אתה לא מאובטח בקודים, בשרשראות מתכת, במנעולי קריפוטנייט.
13. הולך רגל לא חייב לרוץ. ידוע כי האדם הממוצע משתמש בעשרה אחוז ממוחו בלבד. הדבר תקף גם לרגליך.
14. זיעה איננה אות קלון.
15. לא תמיד עליך לגבש יעד. שוטטות זו לא מילה גסה. מיטב המוחות השתמשו בטכניקת השוטטות למטרות נעלות.
16. רוכבי כלי התחבורה הממונעים לעולם לא יזכו ליהנות מיכולת הקשב וההסתכלות שלך על העולם. לעולם ימהרו. לעולם יחשבו על דרכים לקצר את זמן ההגעה.
17. כבד את רגליך. טפח אותן. יום אחד עוד תראה – מדרכות תל אביב תחזורנה להיות תחת שליטתן הבלעדית.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.