חדל!!!/ נעמה הכט

"חדל! חדל!" צעקתי. משהו עבר שם, ולמרות שלא הייתי בטוח מה..

"מה קורה, שמן? מה ראית?"

"לא יודע.. לא בטוח. משהו עבר"

אורן סרק את הקרקע בעוד מבט חטוף והניד ראשו לשלילה.

"טוב יאללה יאללה, בוא נמשיך."

"אל המטרות – אש!"

ושוב זה הופיע. בחיי, לא דמיינתי. משהו יצא משם, משהו לא… לא יודע. לא חשוב. הפעם לא צעקתי חדל, מה אני? אבל עוד ירייה, ושוב זה יצא. ועכשיו כבר אי אפשר היה להתעלם מזה. המ"מ עצר את כולנו.

"מה זה, שם טוב? מה קורה בנשק שלך?"

"אני לא יודע, אני לא בטוח, אני – "

"תירה רגע."

"מה?"

"תירה, אש. קדימה"

נבהלתי. נבהלתי בעיקר כי עכשיו ידעתי שזה לא הדמיון שלי, גם הוא ראה את זה. משהו אחר יוצא משם, סעמק, דווקא אצלי. אלוהים יודע מה זה.

יריתי, וזה קרה שוב. במקום קליע חד לכיוון המטרה, יצא משם מחבל. טרוריסט שלם שלא פגשתי בחיים, אבל יותר חשוב מזה – טרוריסט חמוש. ועכשיו קלטתי מה היו התזוזות שראיתי עד עכשיו. הוא יצא, הסתכל עלינו, נבהל וברח. ככה עשו גם המחבלים הקודמים.

"מה זה, שם טוב?? אתה רוצה להסביר את זה?!"

"מה? אני… אני לא יודע, באמת – "

"מה אתה לא יודע?? יוצאים לך ערבים מהנשק! מי יידע להסביר את זה אם לא אתה?"

תכלס, הוא צודק. אף אחד לא אשם בזה חוץ ממני – זה אני. הנשק שלי, אני יורה, אחריות שלי. חשבתי שאם אני אמשיך ייצאו כל הערבים ויברחו ואז נוכל להמשיך במטווח כרגיל.

"מה אתה עושה?? תעצור, שם טוב, אתה השתגעת לגמרי!"

הם באמת יצאו וברחו, עוד אחד ועוד אחד, אבל אז קרה משהו שבחיי שלא יכולתי לצפות. הערבי השלישי יצא, הסתכל עלינו, התבלבל – בדיוק כמו כל הערבים האחרים – ואז ירה. הוא לא הסתובב ורץ, הוא ירה. ומיכאל נפגע.

מיד החלה המולה כזאת שלא ידעתי מה לעשות. מיכאל נפל לידי והתחיל לדמם, דמו מתפשט בשקט מתחת לרגליי. חלק רצו אליו, חלק ירו בחזרה על הערבי. גם אני ניסיתי לירות בו, כעסתי עליו כל כך, אבל שוב יצא לי ערבי במקום קליע, והערבי הזה הצטרף לחבר שלו וביחד הם ירו. וזה המשיך ככה אלוהים יודע כמה זמן, וזה היה קרב קשה, היה דם בכל מקום וריח חזק של אבק שריפה. ואני לא יכול להגיד יותר מדי על איך בדיוק השתלשלו העניינים ומה בסופו של דבר גרם לכל זה להיגמר. התוצאות היו שלושה הרוגים שלנו, ארבעה פצועים, ושני ערבים מתים שאני יריתי לאוויר. אני חושב שאולי יעיפו אותי.

 

 

 

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.