מכתב פתוח לסטודנטיות.ים של האוניברסיטה של המרכז הבינתחומי הרצליה ע“ש… / יועד צור

ברצוני לפתוח את דברי בברכות על הפיכתו של המוסד האהוב שלכם לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. אני רוצה לאחל לכולכם שתמשיכו לתואר שני ולדוקטורט. שתתרמו למאגר הידע האנושי ואפילו, אם יזדמן לכם במסגרת לימודיכם, תאמרו משהו חדש על העולם ותשתתפו במאמצים להפוך אותו למקום טוב יותר. אולי אז תורידו את השלט הקיקיוני: 'בית הספר לקיימות ע"ש כיל ובזן'. אגב, אני תוהה, למה השם של הבינתחומי עצמו לא כולל בתוכו 'ע"ש'? הרי אוניברסיטה פרטית היא בגדול 'ע"ש' מישהו. זה הקטע שלה. לשם כך אני יכול לתרום בבריינסטורמינג קצר לקריאייטיב של חיפוש ע"ש הולם לאוניברסיטה שלכם, ובחינם.

קודם כל, בואו נלמד את המוצר. מסלולי תואר ראשון, שני ודוקטורט, במגוון תחומים נחשקים. צריך פסיכומטרי סבבה, בגרות סבבה, מוטיבציה סבבה והורים סבבה פלוס? בגדול סבבה. אז אפשר אולי "האוניברסיטה של המרכז הבינתחומי הרצליה ע"ש סבבה". אופציה לא רעה – היא תמשוך קהל מכיוונים אחרים. אבל בכל זאת, בואו לא נבזה את מעמד האוניברסיטה ונחשוב על ע"ש אחר. למה שלא נשים זרקור על הפעילויות החברתיות של המרכז? מלגות, כנסים, מועדוני ההעשרה, חידוש ויזמות (ZELL) וכל שאר הדברים היפים שקורים במוסד הזה.

כל מתלמד בקריאייטיב לקוחות ידע לומר שהחשיבה על שיווק – קונספט ומיתוג – צריכה להיות על בסיס היתרון היחסי של המוצר על פני המתחרה. אני תוהה איזו אוניברסיטה לא נותנת מלגות, עורכות כנסים ומספקת העשרה וחידוש, אבל נניח שהכול שחור והבינתחומי הוא האור. בואו נזרום; מלגות הן דבר מבורך והן מהוות עידוד חברתי ואקדמי חשוב. הן כלי משמעותי המאפשר פתיחת דלתות לאנשים רבים, שלולא המלגה היו מתקשים להתקדם. אלא שהבינתחומי נותן מלגות כמו שמפעל הפיס תורם למרכזי גמילה להימורים. איזה יופי זה למכור מוצר במחיר הזיה ולתת הנחה משמעותית. תחשבו על הנדיבות הזאת ותרגישו איתי את האנרגיות של הביחד. מחמם את הלב. ובינתיים, רייכמן (הרקטור של הבינתחומי) סופר את המזומנים כמו גדול. אל תדאגו. המכונה המשומנת לא מפסיקה לעבוד לרגע. אני מציע: 'האוניברסיטה של המרכז הבינתחומי הרצליה ע"ש הנדבנים שרייכמן מכיר ולאף אחד אין מושג מאיפה'. טוב מאוד להתמקד בנדיבות ובתרומה של המרכז. קהל היעד הישראלי אוהב להזדהות ואוהב מאוד נדבנות וטוב לב. תראו למשל את האהבה כלפי אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, שתורמת 24 שעות ביממה. היא גם לא ישנה מרוב עשיה. דוגמה למופת.

בינתחומי - יועד צו ר

המכתב שפורסם בגיליון השני של קתרזיס "בובות ראווה", מאי 2018

אומרים לי: "אתה לא יודע איזה כנסים ועידוד יוזמות חברתיות הבינתחומי מקדם". נכון, אני באמת לא יודע. אתם יודעים? מישהו יודע? בתור אסטרטג הקריאייטיב שלכם, אני בכלל מציע שלא תתאמצו בלשכנע שיש. אני מציע שאוניברסיטת הבינתחומי תציע את ה-תואר, הראשון מסוגו בישראל: ״תואר בכנסים״. תהפכו את האמנות הזו שלכם לתואר! זה השלב שבו הקריאייטיב מתערב בהבניית המוצר מתוך ראיה שיווקית (תשאלו את ZELL). מה זה תואר בכנסים? זהו תואר מדהים ומבוקש, המקנה לסטודנטים כלים ומיומנויות בלדבר על רעיונות, עם חליפות ועניבות, בפאנל מכובד. האולם מלא עד אפס מקום ומאחור יש פלקטים של חסויות. המרחב העשיר והמגוון של הכנס יאפשר לסטודנט לייצר מינגלינג (מונח יסוד בתואר) ונטוורקינג (לימודי המשך לתואר שני) מאחורי הקלעים ובכך למקסם את ההשקעות והפעילויות על כלום ושום דבר. כל הדבר הזה מתבצע תוך תרגול בישיבה (זה בעצם התרגול, הפרקסיס). ישנו תרגול בישיבה בבית קפה, ישיבה במשרד (אפשרות לקורסי בחירה – איך להשיג משרד בגיל 24 – קורס ששייך לחטיבה שנקראת ׳הכסף של אבא – אפיקי השקעה׳). התואר יעניק סל כלים לסטודנט שיעזור לו בניהול מרחוק של הכלום והשום דבר שבו הוא עוסק. אני מניח שהדוקטורט יהיה בוודאי על "הפילוסופיה סביב השאלה, איך להיות עשירים בלי להתאמץ?" או "איך להצליח בחיים בעשיית הכלום?"

לגבי מערך המועדונים המשומן של הבינתחומי – כל פעילות שמבקשת לקדם ידע חדש, בחינם וברמה גבוה, היא ראויה. השאלה היא מתי המועדון הופך ליחסי ציבור של מרצים בסרטוני תדמית, שאגודת הסטודנטים המזויפת מעלה בקמפיינים ממומנים באינסטרגרם? למרות זאת, לא הייתי קורא לקבוצות האלו "מועדונים", אלא אם כן אנחנו בוחרים את השם הבא: 'האוניברסיטה של המרכז הבינתחומי ע"ש פאנגו'יה', שזה כבר זורק אותי למקום אחר וסקסי. לשם קיום יחס של כבוד ומורשת עם הע"ש, המרכז יקדיש יום בשבוע למחווה טקסית. ביום הזה נסגור דוכנים של משווקים, נסגור את שוק ימי שלישי ואפילו את יריד האופנה הבוטיקי. בקיצור, יש כאן מעוף גדול מאוד לעשיה. אני מחזק את ידיכם ומוכן לעזור לחשוב ביחד על קונספט הולם.

בידידות
יועד צור

 

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s