האמונה התפלה שבתעשיית הסקרים | יועד צור

כל כמה חודשים מפורסם סקר מגדמי אשר מדרג את המפלגות השונות לפי מספר המנדטים. אנחנו מניחים שהסקר מנוהל ומפוקח, אנחנו מניחים ששאלו אנשים, התקשרו בוודאי וכמובן אנחנו מניחים שאם פורמט חדשותי בכיר בארץ פרסם את הסקר, אז קרוב לוודאי שהוא עבר בדיקה והוא אולי לא מדויק, אבל בטוח לא שקר מוחלט.

קונספירציות שייכות למאיירים של קומיקס ולמכורים למבוכים ודרקונים. קונספירציה לא משרתת אותי, היא רק מבלבלת אותי, ולכן אני מתעלם ממנה. אני פשוט מרגיש שאף פעם, באף נושא, לא באמת שואלים אותי. אני מרגיש שאני סך הכל שורה בדוח אקסל אין סופי של פקידים היושבים בירושלים הבירה. אני לא מרגיש שהפקידים האלה תורמים לי (אבל הם אמורים לא? ) ואני לא מרגיש שירושלים היא הבירה שלי.

אותו סקר שפורסם, נעשה בלעדיי. אף אחד לא שאל אותי מה דעתי. גם שאלתי חברים רבים וגם הם לא קיבלו שום שיחה. שאלתי את ההורים שלי, חברים שלהם. עצרתי סתם אנשים ברחוב. עדיין, אותה תשובה. אני קורא לכל מי שיקרא את הכתבה הזאת, ליצור איתי קשר במידה ושאלו אותו\אותה.

לא, אני לא סטודנט ממורמר, וכן, אני מבין איך סטטיסטיקה עובדת. יחד עם זאת, אני טוען שנבואות יכולות להשפיע לרעה על תוצאות בחירות ולא בהכרח משקפת את רצונו של העם. יש לנו אמונה טפלה שסקר מדגמי של 500 איש קולע לרצונם של מליונים.

הגיע לשנות את שיטת הממשל בישראל. נמאס לי מהפוליטיקאים שלנו. הם לא שלי, הם לא שלנו, הם שקרנים, מושחתים ונרקומנים של פופ. שיפסיקו להיות. שיפסיקו. שלא יגיעו למליאה. והפעם לעולם. שינוי שיטת הממשל נוגע לאופן שבו ייבחרו נבחרי הציבור. הבעיה היא חברי מרכז ועסקנים בתוך המפלגה ? לתשומת ליבם של המדוברים – תמצאו עבודה ותפסיקו למצוץ לנו את העורקים ועוד להעיז לגבות דמי מציצה.

אם הכל מושחת, אז גם סקר מדגמי מתלכלך מהטינופת של השחיתות. אין לי אמונה בשום חברה בע"מ שהונה נעמד מעל 20 מליון שקל, אין לי אמונה בראשי מפלגות, אין לי אמונה בדיקאן וברקטור, אין לי אמונה בבעלי ברים ומועדונים, אין לי אמונה בטלפון שיש לי בכיס, אין  לי אמונה במחשב שלי, אין לי אמונה בממשלה, בפקידים, בבירוקרטיה, בחוזים, בהסכמים, אין לי אמונה בשום דבר, מלבד אהבה שזורחת בי מידי פעם אל עבר גירוי מיני בדמותה של אישה החולפת על פני.

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s