גיליונות מגזין קתרזיס

למה קתרזיס ? ככה.

כי צריך ? כי הגיע הזמן ? כי זה נכון ? כי יש רצון וספק יכולת ? כי זאת טעות גמורה ? מגלומניה בתפארתה ? לא ברור.

למה מגזין סטודנטים?
כי כשהיינו ילדים ההורים שלנו אמרו לנו שאנחנו דור העתיד, וקצת נבהלנו כי לא הבנו מזה אומר. אבל היום אנחנו אולי מתחילים להבין. הנבואה הגשימה את עצמה, העתיד כבר כאן. גדלנו להיות אנשים סבירים ומבולבלים. אבל עם תשוקה. משהו בוער לנו.
זה אמנם עשוי להישמע מפוצץ אבל אנחנו רוצים לעורר מחשבה. (כי מסתבר שזה הדבר היחיד שתואר במדעי הרוח נותן לנו, כי עבודה זה בטוח לא). תחשבו כמונו, תחשבו בדיוק את ההיפך. העיקר שתחשבו ושזה יהיה בקול. אנחנו רודפים ביום יום אחרי עבודות ומבחנים, אבל מפספסים את מה שאנחנו אמורים לקבל מהאקדמיה – פלטפורמה אמיתית לדיון. ואם מוחמד לא יבוא אל ההר, קתרזיס יבוא למוחמד.

אנחנו נקפיד לזכור כמה אנחנו שונים, כמה אנחנו מרגישים אחרת, מדברים אחרת, נמצאים במקומות אחרים. ואולי באופן חד פעמי ננסה להתקבץ, כי חאלס רגע עם הפירוד (ולא, אנחנו לא קוראים למעגל אהבה מגה-קבוצתי). גם כשאנחנו חושבים באופן שונה זה מזה, כקבוצה אנחנו כוח גדול. לא סתם אמרו לספיידרמן, שעם כוח גדול באה אחריות גדולה. אז מה האחריות שלנו ? לדבר, בכל מקום, בכל סיטואציה, ובעיקר אחת עם השני. הגיע הזמן שננצל את הכוח הזה ואיזה פאקינג כיף שסוף סוף לא מדובר בניצול במובן המיני.

בחרנו למלא את קתרזיס בטורים קצרים, שירים ושטויות אחרות, שיהיו רק הכנה לקרקע הדיון, רק קול אחד בנושא שבתוכו יש מיליון קולות. שאר הקולות הם שלכם. המגזין אולי יעצבן אתכם, אולי בדיוק ההיפך, או אולי הוא יעורר בכם רגש כלשהו הנמצא על הסקאלה הזאת. אבל כל עוד הוא יעשה לכם משהו, אנחנו את שלנו עשינו.

קתרזיס – לא מחפשים להגיד את המילה האחרונה.